Op zondag 30 november klinkt er een bijzondere Choral Evensong in de Grote Kerk: een Festival of Lessons & Carols for Advent. We volgen daarin de bekende liturgie, waarin teksten worden afgewisseld met koor en samenzang. De uitzendingen uit King’s College op kerstavond zijn daarvan het bekendste voorbeeld. Dit jaar doen wij het niet met kerst, maar advent.
Tijdens advent – de vier weken voor kerst – kijken we uit naar wat komt. Uiteraard is dat het kerstfeest met de geboorte van Jezus, maar ook een blik op onze toekomst. Belangrijk in de liturgie zijn de zogenaamde o-antifonen. In deze korte muziekstukken worden verschillende messiastitels gebruikt: wijsheid, Adonai, wortel van Isai, sleutel van David, dageraad, koning van de volken, en Emmanuel. Samen vormen de o-antifonen de afkorting ‘ero cras’ wat betekent ‘morgen zal ik er zijn’.
Wie er tijdens deze bijzonder Evensong ook is, is theoloog en dichter Sytze de Vries die dit jaar zijn 80e verjaardag viert. Hij is bekend van vele liederen en eigen liedbundels, waaronder veel vertalingen van Engelse hymnes. Uiteraard zingen we in deze Evensong veel van hem. Ook zal hij als liturg de vesper leiden.
Op het orgel speelt Christiaan de Vries en de muzikale leiding is in handen van dirigent Daniel Rouwkema.
De vesper is gratis toegankelijk, wel wordt na afloop een collecte gehouden voor de instandhouding van de Choral Evensongs in de Grote Kerk.